Kaszki Nestle są bardzo popularnym produktem spożywczym zarówno w naszym kraju, jak i na świecie. Wiele mam chętnie podaje je swoim dzieciom, gdyż są zdrowe i smaczne. Niedawno jednak Polskę obiegła wstrząsająca informacja, że w bananowych kaszkach Nestle znajduje się szkło. Co o tym myśleć.Szkło w kaszkach firmy Nestle – jaka jest prawda? – galeria

szkło w kaszkach

Foto: cdn29.se.smcloud.net

szkło w nestle

Foto: ocdn.eu

Wielu z nas z niedowierzaniem słuchało coraz bardziej rozprzestrzeniających się informacji, że kaszki Nestle są niebezpieczne. W końcu to bardzo solidna firma, będąca na rynku od wielu lat i ciesząca się zarówno dużym zaufaniem klientów, jak i poparciem różnych instytucji zajmujących się badaniem jakości towarów. Czy więc to możliwe, aby tak duży koncern pozwolił sobie na takie niedopatrzenie.

Cała sprawa była dość mocno przerysowana i…

Cała sprawa była dość mocno przerysowana i właśnie to mogło wywołać tę ogólną panikę. Wszystko zaczęło się we Francji, gdzie jedna z klientek zauważyła kawałki szkła w zakupionej kaszce Nestle. Natychmiast to zgłosiła, a producenci szybko ustalili, że w sprzedaży znalazła się wadliwa partia i od razu ją wycofali ze sklepów. Uruchomiono też bezpłatną infolinię, dostępną 24. godziny na dobę dla klientów.

Jednak informacja trafiła także do Internetu poprzez serwis społecznościowy i tą drogą dotarła także do polskich internautów. Ci, bez większego wysiłku, rozprzestrzenili sensację o blogach i forach internetowych, nie sprawdzając nawet, ile jest prawdy w tej wiadomości. Skutek był taki, iż Nestle w obawie o swoją reputację była zmuszona wydać oświadczenie zaprzeczające omówieniom i tłumaczące całą sytuację.