Szkło w kaszkach firmy Nestle - jaka jest prawda?Kaszki Nestle są bardzo popularnym produktem spożywczym zarówno w naszym kraju, jak i na świecie. Wiele mam chętnie podaje je swoim dzieciom, gdyż są zdrowe i smaczne. Niedawno jednak Polskę obiegła wstrząsająca informacja, że w bananowych kaszkach Nestle znajduje się szkło. Co o tym myśleć?


Szkło w kaszkach firmy Nestle - jaka jest prawda?

Foto: cdn29.se.smcloud.net


Wielu z nas z niedowierzaniem słuchało coraz bardziej rozprzestrzeniających się informacji, że kaszki Nestle są niebezpieczne. W końcu to bardzo solidna firma, będąca na rynku od wielu lat i ciesząca się zarówno dużym zaufaniem klientów, jak i poparciem różnych instytucji zajmujących się badaniem jakości towarów. Czy więc to możliwe, aby tak duży koncern pozwolił sobie na takie niedopatrzenie? Cała sprawa była dość mocno przerysowana i właśnie to mogło wywołać tę ogólną panikę. Wszystko zaczęło się we Francji, gdzie jedna z klientek zauważyła kawałki szkła w zakupionej kaszce Nestle. Natychmiast to zgłosiła, a producenci szybko ustalili, że w sprzedaży znalazła się wadliwa partia i od razu ją wycofali ze sklepów. Uruchomiono też bezpłatną infolinię, dostępną 24. godziny na dobę dla klientów. Jednak informacja trafiła także do Internetu poprzez serwis społecznościowy i tą drogą dotarła także do polskich internautów. Ci, bez większego wysiłku, rozprzestrzenili sensację o blogach i forach internetowych, nie sprawdzając nawet, ile jest prawdy w tej wiadomości. Skutek był taki, iż Nestle w obawie o swoją reputację była zmuszona wydać oświadczenie zaprzeczające omówieniom i tłumaczące całą sytuację.
1 Odpowiedzi do “Szkło w kaszkach firmy Nestle - jaka jest prawda?”

  1. Pazuzu
    2013-04-20

    Nigdy się tego myślę nie dowiemy. Nawet jeśli było faktycznie szkło, to oni i tak tą sprawę zatuszują i tak. Dlatego też nie ma sensu takie gdybanie..


Dodaj komentarzJeśli szukasz dobrych porad na temat zdrowego odżywiania, diet a także zdrowym stylu życia (m.in. aktywność fizyczna) to bardzo dobrze, że tu jesteś. Na naszym blogu znajdziesz sprawdzone przepisy kulinarne oraz produkty, który pozytywnie wpływają na organizm. Zapraszamy!